Ceník

Ceník nákupu platiny, palladia a rhodia pro firemní zákazníky. Drahé kovy vykupujeme pouze od firemních klientů. Drahé kovy nevykupujeme od drobných klientů.

Surovina

Aktuální cena

Jednotka

Platinové dráty Pt99, desky, hubice atd.

Aktuální cena

27.00 €

Jednotka

g

Platinové dráty termočlánků Pt + Rh typ B

Aktuální cena

36.80 €

Jednotka

g

Platinové dráty termočlánků Pt + Rh typ R

Aktuální cena

31.00 €

Jednotka

g

Platinové dráty termočlánků Pt + Rh typ S

Aktuální cena

30.00 €

Jednotka

g

Kelímky a misky z platiny Pt + Ir2-3%

Aktuální cena

28.00 €

Jednotka

g

Laboratorní příslušenství Platinum Pt + Ir2-3%

Aktuální cena

28.00 €

Jednotka

g

Palladium Pd99 dráty, desky, hubice

Aktuální cena

25.00 €

Jednotka

g

Slitiny kovů s obsahem platiny (pro ocenění)

Aktuální cena

1.50 €

Jednotka

g

Kovové slitiny s obsahem Rod Rh (pro ocenění)

Aktuální cena

1.50 €

Jednotka

g

*ceny jsou pouze orientační a nepředstavují nabídku

Nákup platiny:
Platina pochází ze skupiny platina a je jedním z nejdražších drahých kovů, díky čemuž také získala přezdívku „bílé zlato“, protože za posledních 25 let byly okamžiky, kdy byla cena platiny dokonce 3x vyšší. než cena zlata, což znamenalo, že získávání platiny z kovového odpadu bylo velmi oblíbené. V tuto chvíli se cena tohoto kovu blíží ceně zlata. Platina se nejčastěji používá v průmyslu, medicíně a méně často ve šperkařství, kde kraluje zlato. Je třeba také zdůraznit, že platina jako jeden z mála ušlechtilých kovů nereaguje s většinou kyselin, kovů a plynů, a proto je ideální jako katalyzátor v různých oblastech. Zajímavostí je, že co se týče zlata nebo stříbra, na platinu může být člověk alergický, taková možnost není.

S platinou se obchoduje v různých formách tohoto kovu, nejoblíbenější jsou: platinové dráty, platinové destičky, kelímky, kryty, různé platinové výrobky, kroužky, platinové katalytické sítě, sítě a platinové elektrody.

Nákup palladia:
Palladium jako čtvrtý nejdražší kov z platinové skupiny má zajímavou cenovou historii. Zpočátku byla cena palladia poměrně nízká a postupem času by cena palladia vzrostla téměř na polovinu ceny platiny. V počátcích se palladium nejčastěji používalo v elektronickém a zbrojním průmyslu. Postupem času se však ukázalo, že palladium má neméně lepší katalytické vlastnosti než platina. V důsledku toho se začal masově používat v průmyslu katalyzátorů a z tohoto důvodu se jeho cena v posledních letech téměř ztrojnásobila. Palladium se nakupuje v několika formách: palladiové dráty, palladiové desky, palladiové mřížky, různé typy slitin palladia, palladiové kondenzátory.